Uuringu taust
Euroopa naaritsa kaitsmiseks loodud tegevuskavas rõhutatakse, et kogukonna kaasamine on naaritsa asurkonna edu saavutamise oluline tagatis. Selle kvalitatiivse uuringu üks eesmärk oli luua näidis, mida Keskkonnaametil on võimalik rakendada ka teistes projektides, kus on vaja kohalikku elanikkonda loodushoiu küsimustesse kaasata.
Meetodid
Kvalitatiivsed meetodid
Kvalitatiivsed meetodid võimaldasid kaardistada kohalike jaoks olulisi loodus(hoiu)küsimusi ja -probleeme, millega arvestamine vähendab võimalikke konflikte ka naaritsa küsimuses.
Kvalitatiivne sotsioloogiline uuring
Kvalitatiivse sotsioloogilise uuringu abil oli võimalik koguda teavet, kuidas inimesed naaritsasse suhtuvad ja millist teavet tema kohta vajavad. naaritsast.
Semiootiline analüüs
Semiootiline analüüs võimaldas võtta arvesse huvirühmade omavahelisi suhteid, naaritsa kultuurilist kuvandit ja tähendusväljasid, kuhu naarits ja temaga seotud tegevused eri huvirühmade jaoks kuuluvad.
Raport
Uuringu tulemusena valmis raport „Euroopa naaritsa taasasustamise õppetunnid“, mis on mõeldud ka lugejatele, keda huvitab liikide (taas)asustamine üldiselt. Raportis esitati kohaliku kogukonna kaasamise põhimõtted, mida taasasustajatel tasub silmas pidada, ja meetodid, kuidas sarnaseid uuringuid teha.